මැතිවරණ පොරොන්දු ඉටුකරමින් පාස්කු මහමොළකරුවන් වහාම රටට හෙළි කර දඬුවම් දෙනු

පාස්කු ප්‍රහාරයෙන් වැඩිම දේශපාලන හානිය සිද්ධ වුණේ  කාටද සහ වැඩිම දේශපාලන වාසිය සිද්ධ වුණේ කාටද යන්න ගැන ජනතාවට අවබෝධයක් ඇති බැවින් පාස්කු ප්‍රහාරයේ මහ මොළකරුවන් රටට සැගවීමට උවමනාව තිබෙන්නේ කාටද යන්න ජනතාවට සඟවා ඵලක් නොවන බව විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා පැවසීය.

ජනාධිපතිවරණයේදීත් මහමැතිවරණයේදීත් දුන් පොරොන්දු ඉටුකරමින් පාස්කු මහමොළකරුවන් වහාම රටට හෙළි කර දඬුවම් ලබාදෙන ලෙස ආණ්ඩුවෙන් ඉල්ලා සිටින බවද විපක්ෂනායකවරයා  සඳහන් කළේය.

ජාතික ආරක්ෂක කවුන්සිලයට නෛතික බලය ලබාදී පාස්කු ප්‍රහාරයට සම්බන්ධ මහ මොළකරුවන් ඇතුළු සියලුම දෙනාටම රටේ නීතිය හරහා මරණීය දණ්ඩනය ලබා දීමට සමගි ජන බලවේග රජයක් තුළින් කටයුතු කරන බවද හම්බන්තොට සිරිබෝපුර පැවැති සත්කාරය විපක්ෂනායක ජංගම සේවයට එක්වෙමින් විපක්ෂනායකවරයා පැවසීය.

Related posts

Leave a Comment